Android'e Oyun Program Yükleme Nasıl Yapılır ?Android apk uzantılı dosya türünü çalıştırmaktadır. Google Play Store bulunan ücretli veya ücretsiz  android uygulamalarının  apk'larını ve boyutu büyük oyunların data dosyalarını Buradan ücretsiz olarak indirebilirsiniz. İndirdiğiniz program ve oyunların android telefon veya tablete yüklenmesi aşağıda anlatıldığı gibi yapılmaktadır.


Androide uygulama (program) nasıl yüklenir adım-adım anlatalım;

  1. Uygulamanın apk dosyasını sitemizden indirin.
  2. Apk uzantılı dosyası telefonunuza kopyalayın(telefon hafızası veya sd kart farketmez) [uygulama sıkıştırılmış(rar veya zip halindeyse rardan çıkarıp öyle kopyalayın]
  3. apk dosyasına tıklayın ve uygyulamanın yüklenmesini bekleyin. Uygulama kısa sürede yüklenir. Eğer uygulama yüklenmeyip sizi bir başka menüye yönlendirirse o menüden bilinmeyen kaynaklar seçeneğini (Google Play Store dışı uygulama yüklediğinizden dolayı) aktifleştirmeniz gerekmektedir. Gelen uyarıya tamam diyerek uygulamayı tekrar yüklersiniz.
  4. Uygulma yüklenince bitti seçeneğini seçerek uygulamaya gidin ve çalıştırın. 
Androide oyun yükleme, data dosyası olan oyunlarda şu şekilde yapılmaktadır:
  1. Oyunun Apk ve Data dosyalarını indirin.
  2. apk'yı hafıza kartında herhangi bir yere kopyalayın.
  3. Data dosyasını hafıza kartında sdcard/Android/data  klasörüne kopyalayın.
  4. Oyunun apk dosyasını tıklayarak kurulumunu yapıyoruz.
  5. Kurulum bittikten sonra menüden oyunu çalıştırıp oynamaya başlıyoruz.
Android oyunlarda ücretli veya ücretsiz data dosyası olan oyunlarda oyunun apk'sını kurduktan sonra data dosyasını telefona otomatik indirmektedir. Oyunlarda internetten indirme ve yüklemenin tercih edilmesinin sebebi hem oyuna ücretsiz sahip olmak hem oyunların data dosyalarının boyutlarının büyük olması, telefon ile indirmenin uzun sürmesi veya 3G üzerinden indirmenin sınırlı olması olabilir. Bu şekilde indirmeniz size zaman kazandıracaktır.
Videodan bu işlemlerin nasıl yapıldığını izleyebilirsiniz...Arama Sonuçları : http://androidkalem.blogspot.com/2013/12/androide-oyun-program-yukleme-nasl-yaplr.html

0 yorum:

Benzer Yayınlar

 

Copyright @ 2013 AndroidKalem.

Designed by Templateism | MyBloggerLab | Distributed by Rocking Templates